День Української Державності

28 липня Україна відзначає День Української Державності.

Це державне свято встановлено Указом Президента України від 24 серпня 2021 року №423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

Саме 28 липня ми відзначаємо День хрещення України-Руси.  1034 роки тому ми духовно об’єдналися у православній вірі. Саме з тих часів бере свій початок Українське православ’я.

Видатний реформатор і правитель своєї доби, князь Володимир об’єднав землі Київської Русі, перетворивши її на одну з наймогутніших держав середньовічної Європи. Він також зробив дуже важливий геополітичний вибір на користь Заходу, охрестивши Київську Русь у 988 р. Результатом хрещення стала політична, економічна та культурна інтеграція середньовічної української держави в Європу. 

Князь Володимир також подарував Україні її сучасні національні символи. Герб королівської держави Володимира Великого, широко відомий як тризуб, і синьо-жовтий прапор, який також прийшов до нас із часів Київської Русі, нагадують нам про глибинне коріння української державності.

Століттями історія Володимира Великого надихала українців на служіння Батьківщині та боротьбу за її незалежність. Сьогодні вона так само надихає хоробрих чоловіків та жінок у лавах Збройних сил України, які ведуть боротьбу за свободу, суверенітет та незалежність України проти смертоносного російського агресора, який прагне стерти українців з лиця їх власної землі. Хоробрі українські воїни також захищають не лише Україну, а й усю Європу – точно так само, як їхні предки у часи Володимира Великого, який захищав Європу від варварських орд зі сходу.

Попри сучасні зусилля Росії укотре знищити українську націю та привласнити її історію з допомогою огидної пропаганди, світ визнає глибоку та багату історичну спадщину українського народу.

Слава Україні! Героям слава!

На продовження тижня громадянського та патріотичного виховання бібліотекарем училища Сукач М.І. було проведено годину пам’яті жертв Голодомору: “Голод 1932-33 – незагойна рана України…”

В рамках тижня патріотичного виховання 19 листопада 2024 року пройшла виховна година “1000 днів війни”. Героїчна та водночас трагічна дата повномасштабного вторгнення росії, час запеклої та відважної боротьби проти загарбників.Викладач історії України Ярмолюк С. П. нагадала та обговорила з учнями найболючіші втрати, головні перемоги та що може чекати українців попереду… ПЕРЕМОГА!!! Нас попереду чекає тільки […]

“Нас не подолати!” – позакласний захід на таку тему став початком тижня патріотичного та громадянського виховання в училищі. Захід приурочений до Дня Гідності та Свободи, який відзначатиметься 21 листопада. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го. З’ясували національну ідею України, народжену […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x