Історія училища
Професійно – технічне училище № 22 селища Луків Турійського району Волинської області, було створене у серпні 1954 року (Луківське училище механізації сільського господарства № 12) і стало одним з перших сільськогосподарських навчальних закладів області.
Директором навчального закладу був призначений Кондрацький А.М. (1954-1960).
Навчальний заклад очолювали:
Майже з усієї області з’їжджалися молоді хлопці, щоб набути професії тракториста-машиніста, бригадира тракторної бригади, механіка-комбайнера. У 1960р. в училищі було 8 тракторів, 2 зернових комбайни, 2 автомашини, 15 одиниць різних марок сільськогосподарських машин.
З 1 вересня 1961р. Луківське УМСГ №12 реорганізоване в СПТУ №2. Введені нові професії: механізатор тваринницьких ферм, механізатор меліоративних та ірригаційних робіт, електромонтерів сільської електрифікації і ін. Постало питання розширення матеріально – технічної бази училища. В 1962р. закінчено відбудову навчального корпусу, що діє і зараз. Протягом 60-х років побудовано два учнівські гуртожитки на 100 та 150 місць, в яких розмістились їдальня, бібліотека, клуб. В 1967р. завершено будівництво ремонтної майстерні із слюсарним цехом. З кожним роком збільшувався машинно-тракторний парк, зростало комплексно-методичне забезпечення предметів і професій.
Луківське СПТУ №2 було одним з кращих у області. Неодноразово виходило переможцем обласних соціалістичних змагань серед профтехучилищ, було призером різноманітних конкурсів і змагань. Учні училища постійно займали призові місця на обласних, республіканських, та всесоюзних конкурсах професійної майстерності
( Жук О. – І місце на республіканських змаганнях професійної майстерності трактористів – машиністів широкого профілю (1977); Ващук Г. – І місце на республіканських і ІІ місце на всесоюзних змаганнях (1979), Ковбасюк В. – ІII місце на всеукраїнському конкурсі (2010р), Сітовський І. – III місце на всеукраїнському конкурсі (2013р) та ін..
Хорошим показникам навчальної та виховної діяльності сприяло те, що тут працювали високопрофесійні викладачі і майстри виробничого навчання. Багато з них нагороджені державними нагородами та удостоєні почесних звань: Остап’юк О.Й. – викладач спецдисциплін (орден “Знак пошани” (1970р.)), Зачернюк В.А. – майстер виробничого навчання (медалі “За трудову доблесть” (1971р.), “Ветеран праці” (1994р.), звання “Відмінник народної освіти УРСР” (1990р.)), Хамініч Г.І. – викладач спецдисциплін, директор училища з 1981 по 2001р. (“Відмінник народної освіти УРСР” (1990р.)), Гридько К.І. – майстер виробничого навчання (медаль “За трудову доблесть” (1981р.), Лук’янова Л.А. – викладач спецдисциплін, (“Відмінник народної освіти України” (2004р.)), Конащук В.П. (“Відмінник народної освіти України” (2008р.)) та ін.
Понад вісімнадцять тисяч кваліфікованих робітників із двадцяти сільськогосподарських спеціальностей підготувало училище за більш як 55 років існування.
Багато випускників училища – відомі в області і в Україні спеціалісти, керівники сільськогосподарських підприємств, працівники навчальних закладів, державних установ і організацій. Серед них:
Книш А.К. – працівник Луківського ПМК-198, нагороджений орденом “Знак пошани”, Рудь Р.О. – заслужений раціоналізатор України, працював заступником директора Колківського ВПУ №24, Жиленков М. – заслужений механізатор України, неодноразово нагороджений державними нагородами, Губченко П. – працівник Міністерства Закордонних справ СРСР,
Козачук В.І.- заслужений механізатор України та ін.
В теперішній час в училищі навчається 306 учнів, працює 20 викладачів ( в тому числі 9 інженерів-механіків ) і 21 майстер виробничого навчання.
Навчально – виробнича база складається з 18 кабінетів, 4-х лабораторій, 2-х майстерень, авто- і трактородромів, їдальні, 2-х гуртожитків. Машинно – тракторний навчальний парк налічує 27 тракторів, 8 автомобілів, 4 комбайни, понад 120 одиниць с/г машин. Має училище і своє навчальне господарство, до якого належать землі загальною площею 367 га ( з них орної землі – 192 га) та тваринницька ферма. Для самореалізації учнів та виявлення їх творчих здібностей працюють гуртки художньої самодіяльності, технічної творчості, спортивні секції, в наявності бібліотека, читальний зал, актовий зал.
В даний час училище готує кваліфікованих спеціалістів за професіями:
– тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії “А1”, “А2”, “В1”; слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; водій автотранспортних засобів (категорії «С1»)
– тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А1», водій автотранспортних засобів (категорії «С1»);
– тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А1»
– слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, водій автотранспортних засобів (категорії «В», «С1»);
– робітник фермерського господарства;
– водій автотранспортних засобів ( категорії «А», «В», «С1», «С» ).